معرفی هلدینگ

گروه اقتصاد حکمت ایرانیان


هلدینگ گروه اقتصاد حکمت ایرانیان در تاریخ ۱۳۹۲/۰۶/۰۵ به‌صورت شرکت سهامی‌خاص تأسیس و با شماره ۴۴۳۰۰۵ و شناسه ملی ۱۰۳۲۰۸۹۹۹۶۵ در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسید. مرکز اصلی شرکت در تهران، خیابان سهروردی‌شمالی، خیابان خرمشهر، خیابان صابونچی، کوچه ایازی، پلاک ۶۹ است. شرکت به منظور ایفای هر چه بهتر رسالت خود و برای افزایش شفاف‌سازی و پاسخگویی مسئولانه به همه ذی نفعان، اقدام به اخذ مجوز فعالیت به عنوان نهاد مالی (هلدینگ)، از سازمان بورس و اوراق بهادار  کرد و در تاریخ ۱۳۹۵/۰۵/۱۰ به عنوان نهاد مالی، نزد آن سازمان ثبت شد.

موضوع فعالیت‌ اصلی هلدینگ بر اساس اساسنامه به شرح زیر است:

سرمایه‏ گذاری در سهام، سهم الشرکه، واحدهای سرمایه‏ گذاری صندوق‏ ها یا سایر اوراق بهادار صنایع فعال در زمینه‌های:

  •   فن‏آوری اطلاعات و ارتباطات
  •   خدمات مالی بازار پول و سرمایه
  •   ساختمان و انبوه ‏سازی
  •   بازرگانی داخلی و خارجی
  •   انرژی‏ های نو و تجدیدپذیر
  •   پوشش‏ های صنعتی

استراتژی

کسب مزیت رقابتی پایدار و بهره‌گیری از فرصت‌های داخلی و خارجی برای فعالیت‌های اقتصادی و خلق ثروت و ارزش برای ذی نفعان با تکیه بر سرمایه‌انسانی خلاق و نوآور

شناخته‌شدن به‏‌عنوان هلدینگ برتر کشور در به‏‌کارگیری مناسب‏‌ترین و به‏‌روزترین روش‏‌ها و ابزار‏های سرمایه‏‌گذاری و مدیریت بر شرکت‏‌های سرمایه‌‏پذیر و حضور در جمع صد شرکت برتر ایران

هدف هلدینگ گروه اقتصاد حکمت ایرانیان، پیوستگی و اتحاد میان فعالیت‌ها و ارزش‌های همه ذی نفعان  است. در حقیقت منافع ذی نفعان شامل سهام‌داران، مشتریان، کارکنان، سرمایه‌گذاران و عموم جامعه، در سیاست‌ها و عملکرد هلدینگ منعکس می شود. بنابراین هلدینگ  همواره خود را بخشی از اجتماع می‌داند و نسبت به جامعه احساس مسئولیت دارد و در راستای بهبود رفاه عمومی، مستقل از منافع مستقیم شرکت، تلاش می‌کند.

بهینه‏‌سازی پورتفوی سرمایه‏‌گذاری و افزایش سطح درآمد به‌طور مستمر و برنامه‌ریزی شده
حفظ چابکی سازمانی توام با توسعه سرمایه‌انسانی شایسته با به‏‌کارگیری نیروهای متعهد، مجرب و خلاق
شفافیت و پاسحگویی در عملکرد مالی و اقتصادی و سلامت در کسب‌و‌کار
نهادینه‌سازی فرهنگ قانون‏‌مداری، سلامت و شفافیت در کسب‌و‌کار و مقید بودن به مسئولیت‏‌های اجتماعی

بهره‏‌گیری از فرصت‏‌های اقتصادی برای کسب سود
ثروت‏‌آفرینی از طریق حفظ، تقویت و حداکثرسازی بازده دارایی‏‌ها و سرمایه‏‌های در اختیار
سیاست‏‌گذاری و هدایت شرکت‏‌های فرعی و وابسته
تامین رضایت و تضمین منافع پایدار ذی نفعان

تضمین منافع پایدار
سودآوری
ثروت آفرینی
هدایت شرکت‌ها

شرکت داری

هلدینگ در پی دستیابی به اهداف خود از جمله «ثروت‌آفرینی از طریق حفظ، تقویت و حداکثر‌سازی بازده دارایی‌ها و سرمایه‌های در اختیار»، «تأمین رضایت و تضمین منافع پایدار ذی نفعان» و «سیاست‌گذاری و هدایت شرکت‌های زیرگروه» است. نقش شرکت گروه اقتصاد حکمت ایرانیان معرف مجموعه مسئولیت‌ها و اقداماتی است که در برای سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی، سازماندهی و کنترل عملکرد واحدهای زیر گروه به کار می گیرد.

 

 

در این راستا ساز و کارهای اساسی ما برای تحقق مقاصد اصلی هلدینگ از طریق ایفای نقش شرکت‌داری عبارتند از:
ایجاد یک نظام مدون و مؤثر راهبری شرکتی
به‌کارگیری روش‌ها و ابزارهای مدیریت کارآمد علمی
سیاست‌گذاری، پشتیبانی، سازماندهی و نظارت مؤثر بر واحدها و شرکت‌های زیرگروه
بسترسازی و فراهم کردن زیرساخت‌های مورد نیاز برای رشد حداکثری و بهبود عملکرد واحدها و شرکت‌های زیرگروه
تأمین و مدیریت بهینه منابع مالی در سطح شرکت‌های زیرگروه

سیاست گذاری
تامین منابع مالی
سازماندهی
پشتیبانی
نظارت
بسترسازی و توسعه زیرساخت

نظارت

نظارت هلدینگ بر شرکت‌های زیرگروه با هدف توسعه فعالیت شرکت‌ها در تمام ابعاد از جمله بهبود مستمر عملکرد مالی، برنامه محور کردن شرکت‌ها، تقویت سازماندهی و جلوگیری از وقوع ریسک‌های احتمالی در آینده صورت می‌گیرد. بدین منظور شاخص‌های گوناگون ارزیابی عملکرد (KPI) تدوین شده و شرکت‌ها بر مبنای آن پایش و ارزیابی می‌شود و توصیه‌های لازم برای بهبود عملکرد به آنها ارائه می‌شود.

از آغاز تاسیس هلدینگ گروه اقتصاد حکمت ایرانیان، هیئت مدیره تلاش کرده است با تدوین راهبردهای مناسب و اجرای آن توسط تیم اجرایی، توجه به مدیریت ریسک شرکت و افزایش انضباط مالی و گزارشگری، منافع سهام‌داران و ذینفعان را بهینه کند.
تلاش هیئت مدیره و کارکنان شرکت گروه اقتصاد حکمت ایرانیان آن است که با بهبود مستمر رویه‌های کاری، بهره‌گیری هر چه بیشتر از توان تخصصی کارکنان و اتخاذ استراتژی‌های مناسب، موجب پویایی بیشتر و ارتقای جایگاه خود در فضای کسب و کار شوند.

ساختار سازمانی