معرفی هلدینگ

درباره گروه اقتصاد حکمت ایرانیان


هلدینگ گروه اقتصاد حکمت ایرانیان در تاریخ ۱۳۹۲/۰۶/۰۵ به‌صورت شرکت سهامی‌خاص تأسیس و طی شماره ۵۰۰۳۴۴ و شناسه ملی ۱۰۳۲۰۸۹۹۹۶۵ در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسید. مرکز اصلی شرکت در تهران، خیابان سهروردی‌شمالی، خیابان خرمشهر، خیابان صابونچی، کوچه ایازی، پلاک ۶۹ است. این شرکت به منظور ایفای هر چه بهتر رسالت خود در راستای افزایش شفاف‌سازی و پاسخگویی مسئولانه کلیه ذینفعان، ضمن اقدام به اخذ مجوز فعالیت به عنوان نهاد مالی هلدینگ، تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار از مورخه ۱۳۹۵/۰۵/۱۰ به شماره مجوز ۱۱۴۴۴ نزد این سازمان، به عنوان هفتاد و یکمین نهاد مالی رسمی‌کشور، از نوع شرکت مادر، شناخته می‌شود.

موضوع فعالیت‌های اصلی هلدینگ گروه اقتصاد حکمت ایرانیان مطابق ماده ۳ اساسنامه بدین شرح است:
سرمایه‌گذاری در سهام و سهم‌الشرکه واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق‌ها یا سایر اوراق بهادار دارای حق رای، با هدف کسب انتفاع به طوری که به تنهایی یا به همراه اشخاص تحت کنترل یا اشخاص تحت کنترل واحد، کنترل موسسه یا صندوق سرمایه‌پذیر را در اختیار گرفته و در آن نفوذ قابل ملاحظه کند.
شرکت، مؤسسه یا صندوق‌سرمایه‌پذیر (اعم از ایرانی یا خارجی) در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، ساختمان و انبوه‌سازی، بازرگانی داخلی و خارجی، صرافی و لیزینگ، بیمه، انرژی خورشیدی، انرژی‌های نو و پوشش‌های صنعتی فعالیت می‌کنند.

استراتژی

کسب مزیت رقابتی پایدار و بهره‌گیری از فرصت‌های داخلی و خارجی جهت فعالیت‌های اقتصادی و خلق ثروت و ارزش برای ذینفعان با تکیه بر سرمایه‌انسانی خلاق و نوآور

شناخته‌شدن به‏‌عنوان هلدینگ برتر کشور در به‏‌کارگیری مناسب‏‌ترین و به‏‌روزترین روش‏‌ها و ابزار‏های سرمایه‏‌گذاری و مدیریت بر شرکت‏‌های سرمایه‌‏پذیر و حضور در جمع صد شرکت برتر ایران

منظور از مسئولیت اجتماعی هلدینگ گروه اقتصاد حکمت ایرانیان، پیوستگی و اتحاد میان فعالیت‌ها و ارزش‌های تمامی ذینفعان مادی و معنوی است. در حقیقت منافع کلیه ذینفعان شامل سهام‌داران، مشتریان، کارکنان، سرمایه‌گذاران و عموم جامعه، در سیاست‌ها و عملکرد هلدینگ منعکس می شود. بنابراین هلدینگ گروه اقتصاد حکمت ایرانیان همواره خود را جزیی از اجتماع می‌داند و نسبت به جامعه احساس مسئولیت دارد و در جهت بهبود رفاه عمومی به گونه‌های مستقل از منافع مستقیم شرکت، تلاش می‌کند.

بهینه‏‌سازی پورتفوی سرمایه‏‌گذاری و افزایش سطح درآمد به‌طور مستمر و برنامه‌ریزی شده
سود‏دهی و بازده سهام هلدینگ گروه اقتصاد حکمت ایرانیان
حفظ چابکی سازمانی توام با توسعه سرمایه‌انسانی شایسته با به‏‌کارگیری نیروهای متعهد، مجرب و خلاق
شفافیت در عملکرد مالی و اقتصادی و سلامت در کسب‌و‌کار
نهادینه‌سازی فرهنگ قانون‏‌مداری، سلامت و شفافیت در کسب‌و‌کار و مقید بودن نسبت به مسئولیت‏‌های اجتماعی در جامعه

بهره‏‌گیری از فرصت‏‌های اقتصادی در جهت سودآوری
ثروت‏‌آفرینی از طریق حفظ، تقویت و حداکثرسازی بازده و ارزش ذخایر، دارایی‏‌ها و سرمایه‏‌های در اختیار
سیاست‏‌گذاری و هدایت شرکت‏‌های زیرگروه بانک حکمت ایرانیان
تامین رضایت و تضمین منافع پایدار ذینفعان

تضمین منافع پایدار
سودآوری
ثروت آفرینی
هدایت شرکت‌ها

شرکت داری

هلدینگ گروه اقتصاد به منظور تحقق برخی از مقاصد اصلی خود از جمله «ثروت‌آفرینی از طریق حفظ، تقویت و حداکثر‌سازی بازده و ارزش ذخایر، دارایی‌ها و سرمایه‌های در اختیار»، «تأمین رضایت و تضمین منافع پایدار ذینفعان» و «سیاست‌گذاری و هدایت شرکت‌های زیرگروه» ایفای نقش می‌کند. نقش شرکت گروه اقتصاد حکمت ایرانیان معرف مجموعه مسئولیت‌ها و اقداماتی است که در جهت سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی، سازماندهی و کنترل عملکرد واحدهای زیر گروه متوجه این شرکت است.

در این راستا ساز و کارهای اساسی ما برای تحقق مقاصد اصلی هلدینگ از طریق ایفای نقش شرکت‌داری عبارتند از:
ایجاد یک نظام مدون و مؤثر راهبری شرکتی
به‌کارگیری روش‌ها و ابزارهای مدیریت کارآمد علمی
سیاست‌گذاری، پشتیبانی، سازماندهی و نظارت مؤثر بر واحدها و شرکت‌های زیرگروه
بسترسازی و فراهم کردن زیرساخت‌های مورد نیاز برای رشد حداکثری و بهبود عملکرد واحدها و شرکت‌های زیرگروه
تأمین و مدیریت بهینه منابع مالی در سطح شرکت‌های زیرگروه

سیاست گذاری
تامین منابع مالی
سازماندهی
پشتیبانی
نظارت
بسترسازی و توسعه زیرساخت

نظارت

نظارت هلدینگ گروه اقتصاد حکمت ایرانیان بر شرکت‌های زیرگروه با هدف توسعه شرکت‌ها در تمامی ابعاد از جمله بهبود مستمر عملکرد مالی، برنامه محور کردن شرکت‌ها، تقویت سازماندهی و جلوگیری از وقوع ریسک‌های احتمالی در آینده صورت می‌گیرد. بدین منظور شاخص‌های گوناگون ارزیابی عملکرد (KPI) تدوین شده و شرکت‌ها بر مبنای آن پایش و ارزیابی می‌شود و توصیه‌های لازم برای بهبود عملکرد به آنها ارائه می‌شود.

هیئت مدیره

از آغاز تاسیس هلدینگ گروه اقتصاد حکمت ایرانیان هیأت مدیره تلاش کرده است با تدوین راهبردهای مناسب و اجرای آن توسط تیم اجرایی، توجه به مدیریت ریسک شرکت و افزایش انضباط مالی و گزارشگیری، منافع سهام‌داران و ذینفعان را بهینه کند.
تلاش هیأت مدیره و کارکنان شرکت گروه اقتصاد حکمت ایرانیان آن است که با بهبود مستمر رویه‌های کاری، بهره‌گیری هر چه بیشتر از توان تخصصی کارکنان و اتخاذ استراتژی‌های مناسب، شاهد پویایی بیشتر و ارتقای جایگاه خود در فضای کسب و کار شوند.
نمودار زیر اسامی اعضای هیأت‌مدیره شرکت را بر اساس آخرین تغییرات نشان می‌دهد.

قادر سلیمانی قشلاقی
عضو هیئت مدیره
محمود بیگی حسن‌آباد
رئیس هیئت مدیره
سروش عبدی
نایب رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل
رضا اژدر
عضو هیئت مدیره به نمایندگی شرکت حامی کشت ایرانیان
Untitled
عضو هیئت مدیره به نمایندگی گروه تجارت حکمت صدرا

ساختار سازمانی

پیام مدیرعامل