14
آذر

معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت از کارخانه تولید پنل خورشیدی تابان بازدید کرد

مهدی صادقی نیارکی معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت به اتفاق هیات همراه از بزرگ‌ترین کارخانه تولید پنل خورشیدی ایران بازدید کرد.
وی ضمن تقدیر از شرکت تامین انرژی برق ایرانیان تابان جهت تلاش در راستای بومی سازی حداکثری تولیدات و همچنین اشتغال‌زایی برای جوانان منطقه از ایجاد بسترهای لازم برای ارتقا هم‌افزایی در بخش صنعت، با راه اندازی سامانه توان ایران خبر داد و گفت:
وزارت صنعت معدن و تجارت سامانه توان ایران را برای بهم‌رسانی نیازها و توانمندی‌های صنعتی در داخل کشور طراحی کرده است که مراحل فعالیت آزمایشی آن به اتمام رسیده است. همچنین لزوم استفاده از پنل‌های خورشیدی تابان که دارای استانداردهای کیفی لازم است در پروژه‌های داخل کشور مورد تاکید قرار گرفت.
در بازدید مذکور گزارشی از فعالیت کارخانه، کم و کیف فرایند تولید و همچنین پروژه‌های در حال اجرا توسط مدیرعامل این شرکت ارائه شد.
این واحد بزرگ صنعتی با برترین ماشین آلات و آخرین فناوری روز دنیا با ظرفیت تولید ۲۳۰ مگاوات پنل خورشیدی در سال تجهیز شده است و امید است در راستای اجرای بیانات مقام معظم رهبری نقشی موثر در رونق بخشی به‌تولید ملی ایفا کند.